2015 | Za tajemstvím Lipana | 20. června

Sraz proběhl na Náměstí Míru v pouťovou sobotu 20. června 2015 ve 14 hodin, přesně dle časového harmonogramu. Účastníkům jsme rozdali startovní kartičky se soutěží, mapkou a oznámili důležité informace. Počasí se k nám postavilo zády a připravilo nám hned v úvodu pěkný liják, a proto samotná cyklovyjížďka musela začít o pár minut později. Po odstartování bohužel déšť vydatně zesílil, vzhledem k tomu se peloton rozdělil na dvě půlky, jedna čekala pod střechou a druhá se vydala po cyklostezce směr Břehy. Po půlhodině se déšť opět uklidnil a konečně bylo možné vyrazit. Část odvážlivců, kteří se rozhodli jet déšť-nedéšť, se však rozhodla se vrátit zpět. Promokli až na kost, nemohli dál pokračovat a byli nuceni účast vzdát.

Skupina, která déšť přečkala v suchu pod přístřeškem, po ustání deště pokračovala po cyklostezce a zastavila se podívat na rozestavěnou propust pro lodě u Hněvkovického jezu. Následoval výjezd do kopce do Horních Kněžeklad, odkud to bylo už jenom kousek do Pořežan. V muzeu v Pořežanech účastníci vyplnili soutěžní otázku a prohlédli si auto-moto muzeum. Cesta pokračovala přes Tuchoměřice, Modrou Hůrku, Bzí, Sobětice, Krakovčice do Březnice, kde skupinu opět dostihl déšť. Měli však štěstí a schovali se v místní hospodě pár sekund před deštěm, dnešní moderní prostředky naštěstí pomáhají předvídat díky aplikaci Meteoradar v mobilním telefonu.

Cesta po ustání vydatného deště pokračovala do Bechyně, kde proběhlo zastavení v Zářečí, kde se právě konaly slavnosti, a kde na účastníky čekala další ze soutěžních otázek (konkrétně šifra s tématikou husitských válek). Část účastníků vyrazila z Bechyně dříve a stihla před dalším deštěm dojet do hostince ve Hvožďanech, opět díky předpovědi aplikace Meteoradar. Druhá část cyklistů dorazila po čtvrthodině zcela promoklá.

Pak zbývala finální část do Dražíče, kde už čekala nakládka kol a jejich odvoz zpět do Týna. Poté účastníci přešli do pivovaru Lipan. V pivovaru si prohlédli interiér a při ochutnávce piva vyslechli výsledky vědomostní soutěže. Tři z nich vyhráli drobné ceny. Následovalo krátké pásmo starých cyklistických filmů promítaných z 16mm filmu. Poté došlo k ukončení cyklistického dne, který si i přes deštivé počasí mnozí účastníci vychvalovali, a odjezd domů – pro část přijeli kamarádi, část jela v taxi. Děkujeme všem účastníkům akce, jakož i Nadaci Jihočeské cyklostezky a jejímu generálnímu partnerovi ETE ze skupiny ČEZ, díky nimž mohla být akce uskutečněna.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“31″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“100″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

 loga_cez_njc_jc

This entry was posted in Uskutečněné projekty. Bookmark the permalink.

Comments are closed.