2016 | Závod zrezlých šlapek | 16. července

Samotná akce začala dopoledne 16. července 2016 rozmístěním otázek na krátké a dlouhé trase. Poté jsme připravili muziku do našeho retro repráku a hurá na start čekat na první závodníky pod kostelem – stylově, nepřehlédnutelně při hudbě s transparenty na starém VW brouk. Ve 13h přišlo pár lidí na doprovodnou akci do muzea, kde se mohli vyfotit u vysokého kola. Oficiální začátek závodu byl ve 14h, kdy jsme rozdali startovní čísla a mapku s tabulkou, do které se zapisovaly odpovědi na soutěžní otázky. Naše sdružení bylo nadšeno z počtu účastníků napříč generacemi, různorodých historických strojů, oblečků, výzdob bicyklů a havěti, která měla absolvovat přetěžký závod. Pak nastal čas vyzradit instrukce a informace jako například: správné vyplňování tabulky, detaily trasy, upozornění na pravidla silničního provozu, uvedení našich podporovatelů, a závodníky psychicky připravit na krátkou i dlouhou trasu.

Asi tak kolem 14:15 bylo stylově odstartováno na cyklo zvonek. Na závod se vydaly dva pelotony, jeden pro drsňáky delší cestou a druhý pro květinky přímo na Rusalku. Jako zapisovatel a předseda sdružení jsem jel delší kopcovitou trasu, abych mohl plně okusit jednoho převodu starého kola – přesně v souladu s heslem: Chceš-li poznat co je dřina, kup si kola Ukrajina. Kopcovité peklo a pachuť krve na jazyku skončilo u infocentra JE Temelín, kde čekalo příjemné schlazení u našeho traťového osvěžovacího vozidla.

Při závodu všichni účastníci vyplňovali kolonky ve své soutěžní kartičce na třech kontrolních stanovištích, kochali se přírodou a pózovali traťovému fotografovi. Na Rusalku dorazilo 100% účastníků a pokud víme i 100% kol včetně šroubků :-). Závodníci si zde odpočinuli za pohodového hudebního doprovodu z naše retro repráku při čekání na cyklisty z delší trasy. Ani chvilku jsme nenechali účastníky umřít nudou a během příjemného sezení kousek od lesa si všichni mohli vyzkoušet jízdu zručnosti kolem pivních lahví či soutěž o nejpomalejší zdolání krátkého úseku, přičemž zažili spoustu srandy při povzbuzování soutěžících.

Poté došlo k vyhlašování výsledků soutěží. Každou z disciplín jsme odměnili diplomem a drobnou cenou (sladkostí, cyklo zvonky, reflexní pásky). Před odjezdem jsme pořídili na Rusalce společnou fotografii jako pěknou památku na krásně strávené odpoledne.

Po příjezdu do Týna akce pokračovala dle harmonogramu v Art Caffe Baru. Zbylí účastníci si zde odpočinuli na koncertu a potom se poklidně rozjeli domů. Děkujeme všem účastníkům akce – jejich úsměv nám byl nejlepší odměnou, jakož i Nadaci Jihočeské cyklostezky a jejímu generálnímu partnerovi JETE ze skupiny ČEZ, díky nimž mohla být akce uskutečněna.

Vše nám pečlivě zdokumentoval fotograf, a tak se můžete pokochat celou sadou přiložených fotografií plných úsměvů.

loga_cez_njc_jc

This entry was posted in Uskutečněné projekty. Bookmark the permalink.

Comments are closed.