Kino jede!

Ahoj, zveme Vás zase po roce na jedinečnou akci Kino jede! Na třetím ročníku uvidíte od 26.6. v Náměšti nad Oslavou řadu klasických dobrých filmů ze starých promítaček.

Součástí je bohatý program – pátý ročník Sochařského sympozia, projekce pro děti s tombolou, koncert a cestovatelské přednášky.

Tento ročník pořádáme stejně jako minulý rok bez jakéhokoliv grantu

Předem děkujeme za podporu a budeme se na Vás těšit v krásném městě – Náměšti nad Oslavou, s krásnou okolní přírodou, přijďte si odpočinout k nám!

PS: Pokud Vám to nebude zatěžko, sdílejte prosím tento příspěvek, díky!

Občerstvení zajištěno.

Vstupné dobrovolné.

Navštivte naše putovní kino!

Pro FB uživatele: https://www.facebook.com/events/623630414511952/?fref=ts

Kompletní plakát v PDF v tiskové kvalitě zde: Kino jede 2017

 

Posted in Aktuálně, Probíhající projekty | Leave a comment

Závod zrezlých šlapek II

Ahoj lidičky,
rok se s rokem sešel a my Vás 15.7.2017 zveme na divokou jízdu starými koly z Týna nad Vltavou a můžete těšit na pokračování zrezlých šlapek. Tento rok bude chuťovka a to jízda vláčkem po dnes již zaniklém vlakovém spoji Týn <-> Protivín. Závod elegance pro mladé i staré. Pro děti i vrcholové sportovce. Pro stará kola z kůlen, orezlé mašiny, festovní ohozy atd atd ..  Na novém kole není problém se taktéž přidat!

sraz: 13:00 na parkovišti pod kostelem v Týně nad Vltavou, odjezd vlaku 13:52
cíl: areál pivovaru Protivín
trasy: 4km (rodiny s dětmi) a 12km (drsňáci)
cesta zpět: vlakem v 18:35 z Protivína
vstupné: dobrovolný příspěvek
kapacita: omezena kapacitou vlaku – kdo dřív přifrčí, ten pojede!
afterparty: V Art Caffe Baru

Kompletní plakát v PDF v tiskové kvalitě zde: Závod zrezlých šlapek II

Těšíme se na Vás!

Posted in Aktuálně, Probíhající projekty | Leave a comment

U řeky to žije filmem! 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na pátý ročník akce U řeky to žije filmem!

Pro velký zájem budeme pokračovat s němou groteskou obohacenou živou hudbou. Samozřejmě, že i tento ročník nevynecháme pásmo pro dětské diváky.

Pro úplnost uveďme, že součástí akce U řeky to žije filmem! 2017 bylo promítání ve stylovém stanu na Vltava open, kde jsme promítli pohádky a grotesky pro děti.

Program letního promítání v Ártu, u Pavláčky a u Kácovské věže:

Program v PDF: U řeky to žije filmem 2017

Rádi bychom poděkovali Městu Týn nad Vltavou a projektu Oranžový rok, za podporu kultury, díky které můžeme Vám divákům poskynout filmový zážitek bez vstupného.

Změna programu vyhrazena. Nezbývá než doufat v pěkné letní počasí.

Posted in Aktuálně, Probíhající projekty | Leave a comment

U řeky to žije filmem! 2016

V létě 2016 proběhl čtvrtý ročník retro promítání z 16mm promítacích strojů a původních filmových kopií. Promítání bylo rozděleno do čtyř víkendových večerních akcí + projekce na Vltava Open.

Níže najdete oficiální plakát (program akce) s logem města a logem ČEZ, a. s., který byl vylepen na výlepových plochách v Týně nad Vltavou. Dále byl volně přístupný na stolech divákům k rozebrání, vyvěšen na našem webu a taktéž byl možný stáhnout do mobilu pomocí QR kódu.

program_na_leto_promitani_2016

Letos proběhl již čtvrtý ročník filmové přehlídky starých 16mm filmů U řeky to žije filmem! Návštěvnost byla skvělá, což je zřejmé z přiložených fotografií. Stejně jako minulý rok jsme použili osvědčený koncept – tj. čtyři víkendová promítání s úvodními pohádkami pro děti, doplněné speciálním bonusovým promítáním na Vltava Open. Projekční plátno jsme měli při promítáních konaných v Art Caffe Baru umístěné na části cyklostezky, a díky tomu vidělo více diváků.

Opravdovým netradičním filmovým zážitkem byla letos němá groteska s Charliem Chaplinem – Dobrý voják Charlie – ozvučená živým hudebním doprovodem.

Před každou projekcí proběhla krátká přednáška o filmech, dokumentech a použité projekční technice. Taktéž jsme přede všemi diváky poděkovali společnosti ČEZ, a. s. za podporu.

Děkujeme také všem našim věrným divákům za hojnou účast a příjemnou atmosféru. Chválíme si rovněž jejich pozitivní odezvu na promítání. Díky opakování (čtvrtý ročník) mají již lidé zažité v paměti, že každé léto promítáme, a vidíme, že naše počínání má smysl.

Příští rok připravíme další ročník obohacený o nové nápady s projekcí na zajímavých místech. Rádi bychom také pozvali někoho z žijících hereckých osobností a uvedli další film s živým hudebním doprovodem.

Minulý rok jsme psali, že zároveň uvažujeme o pravidelném promítání každý měsíc. To se povedlo a my zahájili komorní klubové promítání každé první úterý v měsíci v Art Caffe Baru.

Fotky si prohlédněte zde:

Oranžový rok

Týn nad Vltavou

Posted in Aktuálně, Uskutečněné projekty | Leave a comment

Týn nad Vltavou v proměnách

Dne 12. října naše sdružení promítlo staré filmy s tématikou Týna v muzeu. Akce byla součástí výstavy starých fotografií a pohledů spojená s přednáškou, kterou vedla Ivča Vránková. Pro velký zájem byla akce zopakována následující týden ve čtvrtek. Promítnuté filmy obsahovaly záběry dvora za muzeem, dnes již zaniklou část Týna, která ustoupila Orlické nádrži a reportáž ze Spartakiády 1959.

plakat_tyn_v_promenach

Fotky z akce přikládáme zde:

Posted in Aktuálně, Uskutečněné projekty | Leave a comment

Závod zrezlých šlapek 2016

Samotná akce začala dopoledne rozmístěním otázek na krátké a dlouhé trase. Poté jsme připravili muziku do našeho retro repráku a hurá na start čekat na první závodníky pod kostelem – stylově, nepřehlédnutelně při hudbě s transparenty na starém VW brouk. Ve 13h přišlo pár lidí na doprovodnou akci do muzea, kde se mohli vyfotit u vysokého kola. Oficiální začátek závodu byl ve 14h, kdy jsme rozdali startovní čísla a mapku s tabulkou, do které se zapisovaly odpovědi na soutěžní otázky. Naše sdružení bylo nadšeno z počtu účastníků napříč generacemi, různorodých historických strojů, oblečků, výzdob bicyklů a havěti, která měla absolvovat přetěžký závod. Pak nastal čas vyzradit instrukce a informace jako například: správné vyplňování tabulky, detaily trasy, upozornění na pravidla silničního provozu, uvedení našich podporovatelů, a závodníky psychicky připravit na krátkou i dlouhou trasu.

Asi tak kolem 14:15 bylo stylově odstartováno na cyklo zvonek. Na závod se vydaly dva pelotony, jeden pro drsňáky delší cestou a druhý pro květinky přímo na Rusalku. Jako zapisovatel a předseda sdružení jsem jel delší kopcovitou trasu, abych mohl plně okusit jednoho převodu starého kola – přesně v souladu s heslem: Chceš-li poznat co je dřina, kup si kola Ukrajina. Kopcovité peklo a pachuť krve na jazyku skončilo u infocentra JE Temelín, kde čekalo příjemné schlazení u našeho traťového osvěžovacího vozidla.

Při závodu všichni účastníci vyplňovali kolonky ve své soutěžní kartičce na třech kontrolních stanovištích, kochali se přírodou a pózovali traťovému fotografovi. Na Rusalku dorazilo 100% účastníků a pokud víme i 100% kol včetně šroubků :-). Závodníci si zde odpočinuli za pohodového hudebního doprovodu z naše retro repráku při čekání na cyklisty z delší trasy. Ani chvilku jsme nenechali účastníky umřít nudou a během příjemného sezení kousek od lesa si všichni mohli vyzkoušet jízdu zručnosti kolem pivních lahví či soutěž o nejpomalejší zdolání krátkého úseku, přičemž zažili spoustu srandy při povzbuzování soutěžících.

Poté došlo k vyhlašování výsledků soutěží. Každou z disciplín jsme odměnili diplomem a drobnou cenou (sladkostí, cyklo zvonky, reflexní pásky). Před odjezdem jsme pořídili na Rusalce společnou fotografii jako pěknou památku na krásně strávené odpoledne.

Po příjezdu do Týna akce pokračovala dle harmonogramu v Art Caffe Baru. Zbylí účastníci si zde odpočinuli na koncertu a potom se poklidně rozjeli domů. Děkujeme všem účastníkům akce – jejich úsměv nám byl nejlepší odměnou, jakož i Nadaci Jihočeské cyklostezky a jejímu generálnímu partnerovi JETE ze skupiny ČEZ, díky nimž mohla být akce uskutečněna.

Vše nám pečlivě zdokumentoval fotograf, a tak se můžete pokochat celou sadou přiložených fotografií plných úsměvů.

loga_cez_njc_jc

Posted in Aktuálně, Uskutečněné projekty | Leave a comment

Za tajemstvím Lipana

Sraz proběhl na Náměstí Míru v pouťovou sobotu 20. června 2015 ve 14 hodin, přesně dle časového harmonogramu. Účastníkům jsme rozdali startovní kartičky se soutěží, mapkou a oznámili důležité informace. Počasí se k nám postavilo zády a připravilo nám hned v úvodu pěkný liják, a proto samotná cyklovyjížďka musela začít o pár minut později. Po odstartování bohužel déšť vydatně zesílil, vzhledem k tomu se peloton rozdělil na dvě půlky, jedna čekala pod střechou a druhá se vydala po cyklostezce směr Břehy. Po půlhodině se déšť opět uklidnil a konečně bylo možné vyrazit. Část odvážlivců, kteří se rozhodli jet déšť-nedéšť, se však rozhodla se vrátit zpět. Promokli až na kost, nemohli dál pokračovat a byli nuceni účast vzdát.

Skupina, která déšť přečkala v suchu pod přístřeškem, po ustání deště pokračovala po cyklostezce a zastavila se podívat na rozestavěnou propust pro lodě u Hněvkovického jezu. Následoval výjezd do kopce do Horních Kněžeklad, odkud to bylo už jenom kousek do Pořežan. V muzeu v Pořežanech účastníci vyplnili soutěžní otázku a prohlédli si auto-moto muzeum. Cesta pokračovala přes Tuchoměřice, Modrou Hůrku, Bzí, Sobětice, Krakovčice do Březnice, kde skupinu opět dostihl déšť. Měli však štěstí a schovali se v místní hospodě pár sekund před deštěm, dnešní moderní prostředky naštěstí pomáhají předvídat díky aplikaci Meteoradar v mobilním telefonu.

Cesta po ustání vydatného deště pokračovala do Bechyně, kde proběhlo zastavení v Zářečí, kde se právě konaly slavnosti, a kde na účastníky čekala další ze soutěžních otázek (konkrétně šifra s tématikou husitských válek). Část účastníků vyrazila z Bechyně dříve a stihla před dalším deštěm dojet do hostince ve Hvožďanech, opět díky předpovědi aplikace Meteoradar. Druhá část cyklistů dorazila po čtvrthodině zcela promoklá.

Pak zbývala finální část do Dražíče, kde už čekala nakládka kol a jejich odvoz zpět do Týna. Poté účastníci přešli do pivovaru Lipan. V pivovaru si prohlédli interiér a při ochutnávce piva vyslechli výsledky vědomostní soutěže. Tři z nich vyhráli drobné ceny. Následovalo krátké pásmo starých cyklistických filmů promítaných z 16mm filmu. Poté došlo k ukončení cyklistického dne, který si i přes deštivé počasí mnozí účastníci vychvalovali, a odjezd domů – pro část přijeli kamarádi, část jela v taxi. Děkujeme všem účastníkům akce, jakož i Nadaci Jihočeské cyklostezky a jejímu generálnímu partnerovi ETE ze skupiny ČEZ, díky nimž mohla být akce uskutečněna.

 loga_cez_njc_jc

Posted in Uskutečněné projekty | Leave a comment

U řeky to žije filmem! 2015

V létě 2015 proběhl třetí ročník retro promítání z 16mm promítacích strojů a původních filmových kopií. Promítání bylo rozděleno do čtyř víkendových večerních akcí.

Program byl následující:

Program 2015

Návštěvnost byla díky velmi pěknému počasí skvělá, což je zřejmé z přiložených fotografií. Stejně jako minulý rok jsme použili osvědčený koncept – tj. čtyři víkendová promítání s úvodními pohádkami pro děti.

Před každou projekcí proběhla krátká přednáška o filmech a dokumentech, které jsme pouštěli. Taktéž jsme přede všemi diváky poděkovali firmě ČEZ, a. s. za podporu.

Poslední představení proběhlo při slavnostech města u Starého mostu, kde jsme pustili pohádky pro děti a pět vtipných scének pěti pražských divadel – film Pražská pětka. Díky dobrým lidem jsme přímo při představení získali jako dar starou 16mm promítačku, bude se nám hodit tímto děkujeme panu Svobodovi. Děkujeme také všem našim věrným divákům za hojnou účast a příjemnou atmosféru.

Příští rok bychom rádi připravili další ročník obohacený o nové nápady s projekcí na zajímavých místech. Zároveň uvažujeme o pravidelném promítání každý měsíc.

Fotografie z akce jsou k dispozici zde:

Projekt byl podpořen radou města v rámci Oranžové roku 2015 a našim generálním partnerem firmou ČEZ, a. s.:

Oranžový rokTýn nad Vltavou

Posted in Uskutečněné projekty | Leave a comment

Výpomoc sdružení PRO|OKO – Retro Film Fest 2014

Art Centrum Záhoří nesedí jen na zadku v Týně a okolí, ale také pomáhá! Jednu takovou výpomoc domluvilo se sdružením PRO|OKO z Moravy. Slovo dalo slovo a s Lukášem Masaříkem jsme dali dohromady pozdně letní filmový festival v Náměšti nad Oslavou. Z našich zkušeností jsme okopírovali funkční koncept a to nejdříve pustit pohádky a poté celovečerní film. Délka festivalu byla naplánována na čtyři dny.

Program festivalu:

Retro Film FestFestival probíhal kvůli špatnému počasí vždy uvnitř a  to dvakrát na Sokolovně a dvakrát v kapli ve Špitálku. Jako výpomoc jel s naší výpravou Lukáš Hodný za Art Caffe Bar. Díky tomu si diváci mohli dát malou svačinku a regionální jihočeské pivo Lipan z minipovavaru v Dražíči. Pro kompletnost zmíníme, že sdružení disponuje skvělým zázemím v budově zvané Špitálek, kde má k dispozici ateliér ve kterém je možno kreativně tvořit a pořádat zajímavé přednášky. Festival proběhl i přes zmíněné špatné počasí bez problémů – své diváky si našel. Projekce v kapli ve Špitálku měla svůj nezaměnitelný genius loci, které přesně odpovídá našemu heslu – promítáme na netradičních místech.

Fotky z akce zde:

Galerie

Galerie

Na závěr ještě poděkujme všem členům  a přátelům sdružení za obětavou pomoc při pořádání akce.

V roce 2015 budeme rádi spolupracovat se sdružením PRO|OKO na pokračování festivalu a dalších kreativních aktivitách.

Posted in Aktuálně, Uskutečněné projekty | Leave a comment

Promítání pro děti v Záhoří 2014

Letní projekce pro děti v Záhoří proběhla jako malá oslava konce léta. Malé diváky jsme potěšili pásmem pohádek. Součástí byla i malá ochutnávka pizzy z klasické pece na chleba. Filmové a gurmánské výkony byly víc než dokonalé.

Pár fotografií z akce si můžete prohlédnout zde:

Galerie

Galerie

Posted in Aktuálně, Uskutečněné projekty | Leave a comment