2020 | U řeky to žije filmem! 8. ročník | 17. července – 8. srpna

Osmý ročník promítání U řeky to žije filmem! přinesl Vám známé věci a přidal i skvělý hudební zážitek. Promítli jsme 3 celovečerní filmy společně s večerníčky pro děti. Tento ročník byl okořeněn koncertem punkové písecké kapely Jakofakt?

První promítací víkend
První projekce tentokrát proběhla v době městských slavností klasicky u Starého mostu. Počasí nám přálo jen z půlky, tedy na dětské představení, kde nám přišlo dostatek malých diváků. Jelikož jsme měli štěstí a na Pavláčce disponují velkými slunečníky, tak i celovečerní film Prodavač humoru v hlavní roli s Juliem Satinským šel shlédnout až dokonce. Děkuje restauraci Pavláčka za pomoc s plátnem, vážíme si toho.

Druhý promítací víkend
Druhý promítací víkend se zkazilo počasí počasí a museli jsme s projekcí dovnitř. Mělo to hlavně špatný dopad na návštěvnost dětských diváků, protože při špatném počasí berou děti po deváté večer jen drsnější rodiče. Celovečerní němý legendární film Frigo na mašině byl odpromítán v klidné atmosféře večerního Artu.

Třetí promítací víkend
Další projekci jsme museli odsunout po 22:30 kvůli koncertu na molu v restauraci Hugo. Začínali jsme bez pohádky a namísto toho pustili v přestávce koncertu pár dobových filmových týdeníků. Následovala skvělá komedie Utrpení mladého Boháčka v hlavní roli s Pavlem Landovským. Film skočil o půlnoci toho dne teplého letního večera.

Čtvrtý promítací víkend
Poslední projekce byla opravdu speciální, neboť obsahovala koncert punkové písecké kapely Jakofakt? Tomu všemu předcházela instalace ozvučovací techniky. Nejdříve jsme začali projekcí pohádky potkali se u Kolína, poté začala hrát kapela Jakofakt? a přitom jsme pouštěli dětem 2 němé večerníčky, jmenujme alespoň Ferdu Mravence. Následovala němá industriální projekce, při které dozněly poslední punkové tóny. Po koncertu, při skládání audio aparatury jsme dali filmový bonus pro milovníky benzínu a to dokument setkání Jawistů v Moskvě. Tento ročník a čtvrtou projekci jsme zakončili opravdu nádherně, dorazilo velké množství diváků, počasí bylo skvělé a muzika perfektní.

 

Oficiální plakát akce:

Děkujeme Tomášovi Jílkovi za zapůjčení hudební aparatury na koncert Jakofakt?.
Taktéž děkujeme JETE a jejich programu Oranžový rok.

This entry was posted in Aktuálně, Uskutečněné projekty. Bookmark the permalink.

Comments are closed.