2015 | Kino jede! 1. ročník | 29. června – 5. července

1. července vyjela karavana z Týna nad Vltavou (domovského města Art Centra Záhoří) do Náměšti nad Oslavou. Náklad prvního ročníku se skládal z VW brouka plně naloženého promítací technikou. Tedy filmy, promítačkami a promítačem. A dále VW transportéra s karavanem, který byl plně naložený stánkem s občerstvením. Cesta nám trvala přes tři hodiny a to díky objížďkám a malé rychlosti našich strojů. 10 km před koncem cesty nám VW brouk málem umřel, ale nebylo to nic vážného a v servise stačilo vyčistit a seřídit karburátor. Tak krásně začal první ročník kočovného 16mm promítání.

Reklama na akci byla vylepená v Náměšti, kde byl největší banner viditelně umístěn na kruhovém objezdu. Dále byl výlep plakátů v okolních vesnicích a v Třebíči. Rovněž jsme akci avizovali přes facebook a na serverech s kalendáři volnočasových aktivit. V průběhu promítacích dní jsme po Náměšti jezdili s ampliónem hlásajícím originální upoutávky na promítané filmy, který byl nejdříve namontován na stylovém kole, a poté na VW brouk.

Na celé akci bylo nádherné spojení sochařského sympozia s promítáním, které vždy následovalo po celodenním sochání, a to od 19h dětská představení ve stanu a po setmění celovečerní film pro dospělé. Na závěr byla akce doplněna také malým bazárkem oblečení a zahájením výstavy dřevěných soch vytvořených účastníky sochařského workshopu v průběhu týdne. Tímto byl celý den nádherně vyplněn a areál nebyl nikdy prázdný. Před promítáním začal také fungovat stánek s občerstvením s jihočeským pivem Lipan, který stylově doplňoval celé naše ležení.

Na projekce zajištěné naším kočovným kinem vždy přišlo dost diváků, kterým byla přiblížena původní promítací technika (dnes již užívaná zřídka). Diváci si mohli rovněž vyzkoušet např. převíjení filmových cívek, což si užily především děti. Díky doprovodnému stánku s občerstvením nemusel nikdo z návštěvníků trpět hladem ani žízní, což bylo při teplotách pohybujících se okolo 40° Celsia velmi důležité.

V Náměšti jsme měli k dispozici prostor za starou radnicí, kde se zázemí sestávalo z následujícího:

– bývalá sýpka na uložení věcí
– vojenský stan jako úkryt před sluncem a ideální prostor pro dětské denní projekce
– stánek s občerstvením
– staré kino lavičky a promítací plátno pro letní kino
– WC

Děkujeme všem divákům a MK české republiky za podporu.

Děkujeme též za zapůjčení ozvučovací techniky, která udělala zvukový projev věrnější.

This entry was posted in Uskutečněné projekty. Bookmark the permalink.

Comments are closed.