2016 | U řeky to žije filmem! 4. ročník | 25. června – 30. července

V létě 2016 proběhl čtvrtý ročník retro promítání z 16mm promítacích strojů a původních filmových kopií. Promítání bylo rozděleno do čtyř víkendových večerních akcí + projekce na Vltava Open.

Níže najdete oficiální plakát (program akce) s logem města a logem ČEZ, a. s., který byl vylepen na výlepových plochách v Týně nad Vltavou. Dále byl volně přístupný na stolech divákům k rozebrání, vyvěšen na našem webu a taktéž byl možný stáhnout do mobilu pomocí QR kódu.

program_na_leto_promitani_2016

Letos proběhl již čtvrtý ročník filmové přehlídky starých 16mm filmů U řeky to žije filmem! Návštěvnost byla skvělá, což je zřejmé z přiložených fotografií. Stejně jako minulý rok jsme použili osvědčený koncept – tj. čtyři víkendová promítání s úvodními pohádkami pro děti, doplněné speciálním bonusovým promítáním na Vltava Open. Projekční plátno jsme měli při promítáních konaných v Art Caffe Baru umístěné na části cyklostezky, a díky tomu vidělo více diváků.

Opravdovým netradičním filmovým zážitkem byla letos němá groteska s Charliem Chaplinem – Dobrý voják Charlie – ozvučená živým hudebním doprovodem.

Před každou projekcí proběhla krátká přednáška o filmech, dokumentech a použité projekční technice. Taktéž jsme přede všemi diváky poděkovali společnosti ČEZ, a. s. za podporu.

Děkujeme také všem našim věrným divákům za hojnou účast a příjemnou atmosféru. Chválíme si rovněž jejich pozitivní odezvu na promítání. Díky opakování (čtvrtý ročník) mají již lidé zažité v paměti, že každé léto promítáme, a vidíme, že naše počínání má smysl.

Příští rok připravíme další ročník obohacený o nové nápady s projekcí na zajímavých místech. Rádi bychom také pozvali někoho z žijících hereckých osobností a uvedli další film s živým hudebním doprovodem.

Minulý rok jsme psali, že zároveň uvažujeme o pravidelném promítání každý měsíc. To se povedlo a my zahájili komorní klubové promítání každé první úterý v měsíci v Art Caffe Baru.

Fotky si prohlédněte zde:

Oranžový rok

Týn nad Vltavou

This entry was posted in Uskutečněné projekty. Bookmark the permalink.

Comments are closed.